Aktualności

data dodania : 20 Cze. 2013
wizyt : 7034


‹ powrót do listy
Wkład kominkowy Jotul I 520

Wkład kominkowy Jotul I 520

Wkład modułowy Jotul I 520 series z pojedynczą szybą, narożną lewo i prawostronną oraz w wersji trzyszybowej.

Technologie zastosowane w tym kominku:

    Wkład kominkowy Jotul I 520 Series to wkład całkowicie nowej generacji. Może służyć do ogrzewania całego domu i zapewnia doskonałą emisję promieniowania podczerwonego czyli ciepła bezpośredniego do ogrzewanego pomieszczenia. Różnice w jego budowie w porównaniu z innymi rozwiązaniami są zauważalne na pierwszy rzut oka. Inżynierowie Jøtul w innowacyjny sposób opracowali wewnętrzne ścianki paleniska pokrywając je emalią doskonale odbijającą promieniowanie cieplne. Wnętrze paleniska jest w kolorze białym przez co zamiast pochłaniać energię, odbija je do wnętrza ogrzewanego mieszkania. Pozwala to zminimalizować nawiewy w tym pomieszczeniu i np. odprowadzić nagrzane powietrze w inną część budynku lub mieszkania. Zysk z takiego rozwiązania jest zauważalny nawet bez specjalistycznych pomiarów które przeprowadzili inżynierowie firmy Jøtul projektując te nowatorskie rozwiązanie.

Zastosowanie tego modelu:

    Jednowarstwowe szyby kominka działają na zasadzie zaworu zwrotnego dla promieniowania cieplnego. Ciepło wydostaje się z wnętrza paleniska, lecz nawet po odbiciu od jasnych ścian pomieszczenia już nie wraca do komory spalania lecz pozostaje wewnątrz mieszkania. Takie rozwiązanie jest szczególnie cenne przy założeniach projektowych tzw. domu pasywnego. Rozwiązania pasywne, pozwalają minimalną ilością ciepła ogrzewać cały nasz dom lub mieszkanie. W domu takim jedyne straty ciepła generowane są przez wypromieniowanie go przez szyby okien, wentylację, oraz straty np. z paleniska otwartego spalającego ubogie w tlen (rzadkie) ciepłe powietrze. Parametry techniczne tego wkładu (wszystkie wersje) zostały dostosowane do niedużych domów lub mieszkań o powierzchni 140m2. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie aby zastosować go również do większych, lecz dobrze izolowanych domów pasywnych. Deklarowana przez inżynierów Jøtul moc maksymalna 10kW, zazwyczaj w zupełności wystarcza do takich zastosowań, należy jednak uprzednio skonsultować to z projektantami lub oczywiście bezpłatnie z naszymi specjalistami.

Bezpieczeństwo i wygoda

    Palenisko tego kominka jest przystosowane do spalania w oparciu o powietrze doprowadzane z zewnątrz. Polecanym elementem tego wkładu jest oczywiście komputer z przepustnicą regulującą ilość dostarczanego powietrza. Takie rozwiązania poza energooszczędnością również wzrost bezpieczeństwa pożarowego, gdyż z założenia nie mamy tutaj do czynienia z ogniem otwartym. Należy pamiętać o tym iż kominek pomimo że jest wygodnym, precyzyjnym i ekologicznym rozwiązaniem ogrzewania domu to jednak wymaga opieki podczas jego działania. W dobie obecnego nagromadzenia plastikowych łatwopalnych przedmiotów w naszych domach, warto ten element brać pod uwagę. Tylko kominki firmy Jøtul pozwolą Wam np. wyjść na chwilę do sklepu nie martwiąc się przesadnie o bezpieczeństwo pożarowe.
 

Do pobrania

Jøtul I 520 Jøtul I 520» [ 602.31 kB ]

KONTAKT

JOTUL Jelenia Góra
Ul. Wolności 78
58-500 Jelenia Góra

kontakt@kominekjeleniagora.pl

Newsletter

Zapisz się do newslettera, abyć dostawać nowości na adres e-mail

Kominki JOTUL Jelenia Góra